۷ ویژگی زوج های موفق

0
1536

۱- زوج‌های موفق خواسته‌ها و انتظارات خود را به صراحت می‌گویند

زوج‌ های موفق قبل از ازدواج، توقعاتی که از یکدیگر دارند مطرح می‌کنند، اگر توافق اساسی با هم ندارند، می‌توانند به شروع یا خاتمه ازدواج به‌طور جدی فکر کنند.

۲- زوج‌های موفق فردیت خود را حفظ می‌کنند

آنها یکدیگر را تشویق می‌کنند تا همیشه «ما» نباشند و زمانی هم برای «خود» داشته باشند و به کارهای مورد علاقه خود بپردازند. به این ترتیب زوج فردیت خود را حفظ می‌کند و زندگی، شاداب می‌شود.

۳- زوج‌های موفق همدیگر را مرکز توجه قرار می‌دهند

آنان همدیگر را دست‌کم نمی‌گیرند و همیشه به فکر خوشبختی همسر خود و خانواده هستند. معمولا کارهای کوچک نظیر اولویت قرار دادن نیازها و کارهای همسر و کارهای بزرگ نظیر احترام و گوش کردن به حرف‌های هم را مدنظر قرار می‌دهند.

۴- زوج‌های موفق روش‌های حل اختلاف را می‌آموزند

روان‌شناسان عامل اصلی موفقیت یا شکست ازدواج را توانایی یا ناتوانی حل اختلافات می‌دانند اگر خواسته شما و همسرتان با هم فرق دارد، باید آن را حل کنید. زوج‌های موفق با هم صحبت می‌کنند، حتی اگر احساس بدی نسبت به هم دارند.

۵- زوج های موفق با هم رشد می‌کنند

زوج های موفق می‌دانند یکی یا هر دو در طول زندگی تغییر می‌کنند و قواعد عوض می‌شود. پس لازم است تغییر کنید تا بتوانید روابط در حال تغییر را عوض کنید .

۶- زوج‌های موفق برای حفظ روابط می‌کوشند

زوج های موفق به طور منظم وضعیت زندگی خود را بررسی کرده و با هم صحبت می‌کنند تا از شادی و رضایت هر دو از زندگی مشترک مطمئن شوند.

۷- از مراجعه به مشاور خجالت نمی‌کشند

زوج های موفق قبل از مراجعه به مشاور، سند طلاق را امضا نمی‌کنند. آنان می‌کوشند مشکلات را در اولین فرصت حل کنند.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه