عوامل پنهانی که موجب سردی روابط بین زن و شوهر می گردد!

0
1320

بی‌شک یکی از سریع‌ترین موارد که باعث نابودی روابط بین زن و شوهر می‌شود ترک بیش از اندازه همسر است. این بدان معنی است که زن و یا شوهر زمان بسیار زیادی از شبانه روز را مشغول انجام کار شخصی و یا کارهای محول شده به خود، هستند. از این رو کمتر در کنار همسر خود می‌مانند.

 

این نکته بسیار مهم است که هدف از ازدواج کردن باید رسیدن به صلح و شادی باشد. از این رو اگر هر کدام از مواردی که ذکر می‌شود، تحت شعاع قرار بگیرند، زندگی زناشویی نیز تحت تاثیر منفی قرار خواهد گرفت.

 

همانطور که همه ما می‌دانیم زندگی می‌تواند پر از استرس و تنش باشد، اما با کمی صبر و تامل می‌توان اینگونه استرس‌ها و اضطراب‌های را به شادی و صلح تبدیل کرد. اولین گام برای رسیدن به آرامش این است که باید چنین تغییراتی را ابتدا در خودمان اجرا کنیم و سپس به فکر تغییر دادن رفتار دیگران و حتی شریک زندگی خود باشیم. از این رو تا خودمان را اصلاح نکنیم، نباید انتظار خاصی از دیگران به ویژه همسر خود داشته باشیم.

۴ مورد جدی که باعث سردی ارتباط بین زن و شوهر می‌شود

یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های یک انسان موفق داشتن خصلت گذشت است؛ چرا که با گذشت کردن در بسیاری از موارد می‌توان تنش‌ها و استرس‌ها را پایان داد و با این روش زندگی شیرین‌تری را تجربه کرد.

 

از یاد نبرید، این شما هستید که می‌توانید مسیر زندگی خود را تغییر دهید. با این تفاسیر ابتدا به فکر تغییر دادن خود باشید تا زندگی موفق‌تری را با همسر خود تجربه کنید. در ادامه این مطلب شما را با ۴ مورد جدی که باعث سردی ارتباط بین زن و شوهر می‌شود، آشنا می‌کنیم تا با دانستن این نکات بتوانید زندگی شادتری را کنار همسر خود تجربه کنید.

ترک بیش از اندازه همسر

بی‌شک یکی از سریع‌ترین موارد که باعث نابودی روابط بین زن و شوهر می‌شود ترک بیش از اندازه همسر است. این بدان معنی است که زن و یا شوهر زمان بسیار زیادی از شبانه روز را مشغول انجام کار شخصی و یا کارهای محول شده به خود، هستند. از این رو کمتر در کنار همسر خود می‌مانند.

 

یکی دیگر از رفتار‌هایی که باعث سردی ارتباط بین زن و شوهر می‌شود، این است که وقتی از سر کار برمی گردند؛ به جای اینکه با همسر خود صحبت کنند، سرشان را با تلویزیون و یا گوشی و یا حتی بازی‌های کامپیوتری گرم می‌کنند. این گونه رفتار‌ها می‌تواند، زنگ خطری باشد که به ویژه زوج‌های جوان باید به آن توجه داشته باشند.

 

احساس انزوا در خانه بی‌شک یکی از بزرگ‌ترین خطراتی است که هر زوجی را در هر سنی تهدید می‌کند. اگر زوجین به جای توجه به یکدیگر خودشان را با کار، بازی با فرزندان و حتی با لوازم شخصی، مثل موبایل و یا کامپیوتر مشغول کنند، بی‌شک ارتباط‌شان بسیار سرد می‌شود و این سردی بین روابط می‌تواند تا مرز طلاق گرفتن از یکدیگر بیانجامد.

 

شاید چنین شرایطی تا چند سال قابل تحمل باشد، اما پس از گذشت چند سال دیگر غیر قابل تحمل خواهد شد. یکی از مهم‌ترین اساس ازدواج این است که زوجین زمان بیشتری را با هم صرف کنند از این رو جدایی بیش از حد آن‌ها نسبت به هم می‌تواند به جدایی منجر شود.

 

وقتی زوجین احساس تنهایی کنند، خودشان را با موارد دیگر مشغول می‌کنند. از این رو با گذشت زمان روابط شان کاملا سرد شده و دیگر علاقه‌ای نسبت به هم نشان نمی‌دهند.

 

این مورد می‌تواند زنگ خطری بزرگ در مسیر جدایی باشد. نباید از یاد برد به ویژه زن‌ها اگر احساس تنهایی و انزوا کنند رو به رفتار‌های پرخاشگرانه و ناخوشایند می‌آورد که در چنین شرایطی بی‌شک بین زوجین درگیری به وجود می‌آید و این درگیری‌ها می‌تواند باعث هتک حرمت طرفین نسبت به هم شود؛ در نتیجه اوضاع از قبل نیز بدتر می‌شود.

 

زوجین باید به خاطر داشته باشند که هر شخصی نیاز به توجه دارد. از این رو بی‌توجهی زوجین نسبت به هم می‌تواند عواقب بسیار ناخوشایندی را رقم بزند.

اهمیت ندادن به همسر و درک نکردن وی

زنان با توجه به روح لطیفی که دارند، بیشتر از مردان تحت تاثیر عوامل محیطی قرار می‌گیرند. بی شک وقتی زنی روحیه‌اش خراب باشد، جسم او نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. از این رو مردا‌ن باید به نیاز‌های جسمی و روحی همسر خود بیشتر توجه کنند. از یاد نبرید زنان سیستم یک پارچه دارند، به محض اینکه با یک مشکل روبرو شوند، تمام سیستم روحی و جسمی آنان تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

 

این در حالی است که مردان به راحتی می‌توانند با این گونه مشکلات کنار بیایند. یکی از بهترین روش‌ها که باعث عمیق و قوی‌تر شدن ارتباط زناشویی می‌شود، صحبت کردن زوجین با هم است. البته توجه به حرف‌هایی که بین زوجین رد و بدل می‌شود، نیز از جایگاه بسیار ویژه‌ای برخوردار است.

 

این مورد در زنان بیشتر دیده می‌شود؛ چرا که اگر مردی به سخنان زنش با دقت گوش نکند، همسر وی دچار احساس بدی می‌شود. این مورد شاید برای مردان از جایگاه خاصی برخوردار نباشد، اما زنان اگر مورد توجه قرار نگیرند از نظر روحی آسیب می‌بینند و این آسیب دیدگی روحی می‌تواند خیلی زود روی جسم‌شان نیز تاثیر منفی بگذارد. از این رو به مردان توصیه می‌شود که وقتی همسرشان در حال صحبت کردن است، توجه بیشتری به وی داشته باشند تا زن با احساس خوشایندتری روبه‌رو شود.

عذرخواهی نکردن

در این که اکثر زوج‌ها با یکدیگر درگیری لفظی پیدا می‌کنند، جای شک نیست. اما عذرخواهی نکردن از رفتار زشتی که در چنین مواقعی که از زوجین سر می‌زند، گا‌ها می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

 

یک عذرخواهی ساده باعث می‌شود تا افراد مواضع نرمتری اتخاذ کنند. از این رو تنش‌ها خیلی زود به پایان می‌رسد و احساس شرمندگی، خود می‌تواند دوستی‌ها را محکم‌تر کند. اما عذرخواهی نکردن باعث می‌شود تا طرف مقابل فکر کند که غرور بیش از حد همسر وی مانع از این کار می‌شود.

 

در چنین شرایطی معمولا هر کدام دیگری را مقصر مشاجره می‌داند. از این رو کینه‌ها بیشتر می‌شود و تعداد مشاجر‌ها در طول یک ماه بیشتر می‌شود و با بالا گرفتن مشاجره‌ها بی‌شک روابط بین زن و شوهر سردتر از قبل خواهد شد. در نتیجه هر روز به جدا شدن نزدیکتر می‌شوند.

 

متاسفانه بسیاری از مردان عذارخواهی کردن را نشانه ضعف خود در مقابل همسرشان تلقی می‌کنند، از این رو از انجام این کار سر باز می‌زنند. اما نباید از یاد برد که درگیر شدن زوجین با یکدیگر امری شایسته و قابل قبول نیست. در بشتر موارد درگیری‌های لفظی به پشیمانی ختم می‌شود.

 

زوجین باید بیشتر با یکدیگر تامل داشته باشند تا کمتر با هم درگیر شوند. وقتی حرمت‌ها بین زوجین شکسته شود، بی‌شک پس از مدتی نسبت به هم هیچ میلی و رغبتی نخواهند داشت.

 

عذرخواهی زوجین از یکدیگر می‌تواند بار روانی بسیار مثبتی روی طرفین ایجاد کند. از این رو توصیه می‌شود در زمانی که عصبانی می‌شوید، حتما با یک عذر خواهی ساده روابط بین خود و همسرتان را بهبود ببخشید. معمولا در مسائل ساده زندگی وقتی درگیری لفظی بین زوجین ایجاد شود، یک عذر خواهی ساده می‌تواند آتش خشم بین طرفین را از بین ببرد و دوستی را جایگزین کینه و بغض کند. نباید از یاد برد که گذشت در زندگی می‌تواند تداوم دوستی و عشق ورزیدن بین زوجین را دوچندان کند.

نادیده گرفتن نیاز‌های واقعی

از یاد نبرید همسر شما نیازمند طلا و جواهر آنچنانی و یا وعده‌های گران قیمت نیست. درست است این گونه هدایا بسیار ارزشمند و از نظر مادی در جایگاه بالایی قرار دارند، اما با این روش نمی‌توان صمیمیت بین زوجین را تضمین کرد. معمولا زنان بیش از گرفتن هدایای گراقیمت نیازمند مهر و محبت از طرف همسر خود هستند.

 

مردان نباید با فرض اینکه بهترین امکانات زندگی و با هدایای مختلفی که برای همسر خود می‌گیرند به این دل خوش باشند که تمام نیاز جسمی و روحی همسرشان را برآورده کرده‌اند و دیگر آن‌ها نباید درخواست خاصی داشته باشند. متاسفانه نادیده گرفتن گزینه محبت کردن و عشق ورزیدن به همسر می‌تواند تبعات جبران ناپذیری در رابطه با زوجین ایجاد کند. همان طور که می‌دانید هدیه دادن می‌تواند باعث ایجاد دوستی پایدار بین زوجین شود.

 

به طور مثال اگر شما یک شاخه گل را به همراه کلمات عاطفی به همسر خود تقدیم کنید، مطمئن باشید که این شاخه گلی را که با کلمات عاطفی به همسر خود تقدیم کرده‌اید، تاثیرات به مراتب بیشتری نسبت به هدایای گران قیمتی دارد که بدون ابراز کلمات محبت آمیز تقدیم می‌شود. یک نکته بسیار مهم درباره زنان این است که آن‌ها روی روز تولد و یا تاریخ سالگرد ازدواج‌شان تعصب بسیار بالایی دارند که این گزینه در بین مردان تقریبا قابل مشاهده نیست.

 

از این رو مردان در چنین روز‌هایی باید دقت داشته باشند تا لااقل این دو تاریخ را از یاد نبرند. چرا که دانستن تاریخ تولد و سالگرد ازدواج به نوعی احترام گذاشتن مرد به زن به حساب می‌آید. در چنین شرایطی زنان احساس می‌کنند که شوهرشان به فکرشان است. از این رو با آرامش بیشتری زندگی می‌کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه