ارتباط قانون منع تنبیه بدنی با کاهش خشونت در جوامع

0
1336

 

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که ممنوعیت تنبیه بدنی باعث می‌شود خشونت در جوامع کمتر شود.

از سال ۲۰۰۵ و قانونی شدن ممنوعیت تنبیه بدنی در انگلیس بسیاری از والدین در این کشور در مورد پیامدهای منفی این برنامه روی رفتار کودکان اختلاف نظر داشتند. با این حال نتایج یک تحقیق جدید حاکی از آن است که ممنوعیت تنبیه بدنی برای تمامی جوامع سودمند است.

 

در این تحقیق گروهی از کارشناسان کانادایی به مطالعه روی ۸۸ کشور جهان پرداختند تا مشخص شود آیا بین خشونت در میان جوانان با تنبیه بدنی ارتباطی وجود دارد؟

 

آنها دریافتند در کشورهایی که تنبیه بدنی در خانه و مدرسه ممنوع است میزان دعوا و درگیری در میان افراد زیر ۱۸ سال ۶۹ درصد کمتر از کشورهایی است که این ممنوعیت در آن‌ها اجرا نمی‌شود.

 

همچنین در کشورهایی همچون انگلیس که در آن‌ها تنبیه بدنی به طور کامل ممنوع نیست و تنها در مدارس غیر قانونی اعلام شده، خشونت فیزیکی در میان دختران کمتر بوده اما تاثیری در میزان خشونت بین پسران نداشته ‌است.

 

به گزارش روزنامه تلگراف، در بسیاری از کشورهای جهان تنبیه بدنی شیوه قابل قبول انضباطی و تربیتی کودکان است. هرچند، نتایج بررسی‌ها حاکی از آن است که این شیوه تربیتی تاثیرات مخربی بر سلامت کودک دارد و باعث می‌شود چرخه خشونت به نسل‌های بعد نیز منتقل شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه