۸ رازی که درباره خوشبختی ازدواج نمی‌دانید

0
1206

عشق مثل لالایی بارون تو شباست

پایان قصه‌ها و انسان‌های عاشقانه چیست؟ هیچ راوی‌ای تعریف نمی‌کند دو عاشق خوشبخت قصه، بعد از رسیدن به یکدیگر، چطور یک عمر شاد و خوشبخت زندگی می‌کنند. راویان از این داستان با عجله می‌گذرند اما واقعیت این است که حتی  آدم‌های قصه‌های عاشقانه هم برای ماندن کنار هم با تمام عشق و علاقه، به ترفند و راه‌حل‌های واقعی نیاز دارند. رازهایی که باید از آنها خبردار شویم و به آنها اهمیت دهیم تا شبیه قصه یک رابطه همیشگی، خوشبخت و خوشحال داشته باشیم.

راز اول؛ هر چیزی گفتن ندارد

اگر از زوج هایی که بالای ۲۵ سال با یکدیگر زندگی کرده‌اند، درباره رازهایشان بپرسید، در صادقانه‌ترین حالت متوجه می‌شوید خیلی از مسایل، حرف‌ها و دغدغه‌ها را با همسرشان در میان نمی‌گذارند. این دروغگویی نیست فقط بعضی از حرف‌ها گفتن ندارد.

راز دوم؛ دعواکردن بد نیست

اختلاف و دعوا هرازگاهی، نشانه‌ای از یک رابطه سالم است. تفاوت‌های میان زن و مرد، شخصیت‌ها، فرهنگ خانوادگی و… همیشه اختلاف به وجود می‌آورد. مهم این است که این اختلاف‌ها دوستانه و محترمانه حل شود و حرف زدن درباره آنها، جزو اصول باشد. زوج هایی که در سکوت زندگی می‌کنند و هیچ‌وقت اختلاف‌نظری ندارند هم سریعا باید فکری به حال رابطه خود بکنند.

راز سوم؛ لذت‌های مشترک پیدا کنید

از ۹۵ درصد زوج هایی که تفریحات و سرگرمی‌های مشترک دارند؛ ۹۵ درصد رابطه‌ای شاد دارند.

راز چهارم؛ به عادت‌های خواب هم احترام بگذارید

زوج‌های خوشبخت تقریبا هیچ خاطره‌ای از خوابیدن در اتاقی جدا یا روی کاناپه ندارند. کافی است به عادت‌های خواب همدیگر احترام بگذارید تا جزو این دسته از افراد باشید.

راز پنجم؛ همیشه با هم حرف بزنید

۴۰ درصد از زوج‌های خوشبخت معتقدند حرف زدن درباره همه چیز، مهم‌ترین دلیل رابطه خوب و طولانی آنهاست. آنها حرف زدن و گفت‌وگو را بالاتر از رابطه دوستی، رابطه جنسی خوب و… می‌دانند.

راز ششم؛ همدیگر را در آغوش بگیرید

در آغوش گرفتن، بوسه‌های ناگهانی، تصدیق حرف‌ها و دستی روی شانه گذاشتن و… تمام تماس‌های دوستانه از این دست، پکی از موثرترین و بهترین راه‌ها برای یادآوری عشق و علاقه به آدمی است که سال‌های سال کنار شما زندگی می‌کند و جمله «دوستت دارم» را بارها و بارها شنیده است.

راز هفتم؛ برای هم جذاب بمانید

جذابیت ظاهری باید همیشگی باشد، فقط ۲۰ درصد از زوج‌هایی که کنار هم مانده‌اند جذابیت ظاهری دیگر برای آنها اهمیت ندارد و آمار ۸۰ درصدی بقیه، ثابت می‌کند باید همیشه و در هر سنی حواستان به جذابیت‌ برای همسرتان باشد.

راز هشتم؛ رابطه جنسی را فراموش نکنید

زوج‌های خوشبخت، در طول سالیان همیشه و همواره، رابطه جنسی منظم و سالمی دارند و تغییری در عادت‌های آنها ایجاد نمی‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه