برگزاری کلاس های سلامت روان برای دانش آموزان در نیویورک

0
963

براساس یک قانون جدید که به تازگی در آمریکا تصویب شده است، تمام دانش‌آموزان مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان موظف به حضور در کلاس‌های سلامت روان هستند.

 

به نقل از دیلی‌میل، براساس یک قانون جدید که به تازگی در آمریکا تصویب شده است، تمام دانش‌آموزان مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان موظف به حضور در کلاس‌های بهداشت عمومی هستند.

 

به گفته کارشناسان، هدف از تشکیل این کلاس‌ها بررسی سلامت روان دانش‌آموزان و آموزش چگونگی حفاظت از سلامت روان است.

 

محققان می‌گویند:‌ «نیویورک اولین ایالتی است که حضور در این کلاس‌ها را از سن ۳ سالگی اجباری می‌کند».

 

شناسایی علائم اختلال روان و دور کردن افکار منفی از ذهن دانش‌‌آموزان از دیگر هدف‌های تشکیل این کلاس‌ها است.

 

انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا در تازه‌ترین بیانیه خود اعلام کرده است: بیش از ۲۰ درصد جمعیت نوجوان آمریکا از اختلالات اضطرابی رنج می‌برند.

 

همچنین، حدود ۱۳ درصد از کودکان ۸ تا ۱۵ ساله و ۲۱ درصد از نوجوانان سنین ۱۳ تا ۱۸ ساله دارای اختلالات روانی شدید هستند که اگر تحت درمان قرار نگیرند، مشکلات متعددی پدید خواهند آورد.

 

محققان باور دارند، بیش از ۵۰ درصد بیماری‌های مزمن از سن ۴ سالگی آغاز می‌شوند و معمولا سالیان سال همراه افراد باقی می‌مانند.

 

کارشناسان بهداشت روانی می‌گویند: «این مسائل در مدارس آموزش داده می‌شود تا دانش آموزان نه تنها اختلالات خود را شناسایی کنند، بلکه به سرعت برای درمان اقدام کنند».

 

گزارش سالانه مرکز بهداشت روان آمریکا نشان داد، تعداد دانشجویانی که به مراکز مشاوره مراجعه کرده‌اند از سال ۲۰۱۱-۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ با ۶.۷ درصد رشد مواجه بوده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه